Obchodní podmínky eshopu

Obchodní podmínky

Naše obchodní podmínky jsou velmi jednoduché.  Uvedeme Vám některé podrobnosti a vysvětlení:
 

Tyto obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) obchodní společnosti:TALACKO MUSIC, s.r.o., se sídlem : Rybná 29, Praha 1,110 00, identifikační číslo: 28932021, DIČ: CZ28932021 (dále jen „prodávající“) upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“) vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy (dále jen „kupní smlouva“) uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou osobou (dále jen „kupující“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího. Internetový obchod je prodávajícím provozován na webové stránce umístěné na internetové adrese: www.talacko.cz  (dále jen „webová stránka“), a to prostřednictvím rozhraní webové stránky (dále jen „webové rozhraní obchodu“).

Ceny
Informace o zboží a jeho hlavních vlastností jsou uvedeny u jednotlivého zboží v katalogu internetového obchodu.  Všechny ceny v našem internetovém obchodě www.talacko.cz jsou maloobchodními cenami včetně DPH (daně z přidané hodnoty).

Potvrzení objednávky
Po úspěšném dokončení Vašeho nákupu (odeslání objednávky) Vám bude na email, který jste zadali, ihned odesláno potvrzení o tom, že Vaše objednávka byla úspěšně uložena do našeho systému.
           Jste-li naším registrovaným zákazníkem (doporučujeme) můžete se ujistit, že je Vaše objednávka uložena do našeho systému, také ve Vašem zákaznickém účtu pod odkazem Vaše objednávky.

UPOZORNĚNÍ - nedostanete-li po odeslání Vaší objednávky ihned (nejpozději do cca 5 minut) potvrzení o úspěšném vložení objednávky do našeho internetového obchodu www.talacko.cz pošlete nám prosím dotaz na email talacko@talacko.cz zda byla Vaše objednávka přijata do našeho systému.

Dodání zboží
Zboží, které máme skladem expedujeme obvykle do 24 hodin od obdržení Vaší objednávky, v případě platby předem expedujeme zásilku obvykle do 24 hodin ode dne připsání platby na náš účet. Ke každé zásilce je přiložen originální a podepsaný daňový doklad – faktura. O odeslání Vaší zásilky jste informování emailem.

Platební podmínky
Vámi objednané zboží můžete uhradit těmito způsoby:

  1. Dobírka - platba při převzetí nebo doručení zboží kurýrní službou GLS nebo Českou poštou
  2. Platba předem - platba předem na základě emailem zaslaných informací k provedení platby po odeslání Vaší objednávky.
  3. Platební kartou - bezpečná, jednoduchá a pohodlná on-line úhrada Vaší objednávky prostřednictvím zabezpečené platební brány GoPay.
  4. v hotovosti nebo platební kartou při osobním odběru v provozovně Rybná 29, Praha 1

 

Doprava zboží

Při odesílání Vaší objednávky si můžete vybrat dva způsoby doručení Vaší zásilky:

GLS kurýrní služba - dodací doba od předání zásilky je do 24 hodin v ČR a do 48 hodin na Slovensko. Nemusíte nikam chodit, společnost GLS Vám zásilku doručí až domů nebo na Vámi udanou fakturační (doručovací) adresu. Při doručení objednávky na soukromou adresu by se měl řidič GLS s Vámi telefonicky dohodnout na přesném termínu doručení, proto je v objednávce nutné napsat správné telefonní číslo, aby se na Vás řidič GLS mohl dovolat.

Česká pošta - průměrná dodací doba od odeslání zásilky je cca 2-4 dny v ČR a cca 7-10 dní na Slovensko a do ostatních zemí EU.

Zasílací náklady
Ke každé zásilce jsou připočítány zasílací náklady jejichž přesná výše je vždy uvedena v průběhu objednávky na stránce Doprava a platba.

Reklamace a vrácení zboží
V případě reklamace nebo vrácení zboží, nám prosím pošlete zboží zpátky na naši adresu (ne dobírkou !!!)  Zboží musí být vráceno spolu s daňovým dokladem (fakturou) v neporušeném stavu a nesmí jevit známky poškození ani opotřebení. Po kontrole vráceného nebo reklamovaného zboží Vám vrátíme na Vámi určený účet Vámi zaplacenou částku.
V případě vrácení špatně, nevhodně nebo omylem zakoupeného titulu Vám vrátíme částku sníženou o zasílací náklady.

Odstoupení od kupní smlouvy

Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 1837 občanského zákoníku, nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu, od kupní smlouvy o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím, od kupní smlouvy o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit a od kupní smlouvy o dodávce zvukové nebo obrazové nahrávky nebo počítačového programu, pokud porušil jejich původní obal.

Nejedná-li se o případ uvedený v čl. 1.28 či o jiný případ, kdy nelze od kupní smlouvy odstoupit, má kupující v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, a to do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží, přičemž v případě, že předmětem kupní smlouvy je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, běží tato lhůta ode dne převzetí poslední dodávky zboží. Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu odesláno ve lhůtě uvedené v předchozí větě. Odstoupení od kupní smlouvy může kupující zasílat mimo jiné na adresu provozovny prodávajícího či na adresu elektronické pošty prodávajícího      .

V případě odstoupení od kupní smlouvy dle čl. 1.29 obchodních podmínek se kupní smlouva od počátku ruší. Zboží musí být prodávajícímu vráceno do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, nese kupující náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.

V případě odstoupení od smlouvy dle čl. 1.29 obchodních podmínek vrátí prodávající peněžní prostředky přijaté od kupujícího do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, a to stejným způsobem, jakým je prodávající od kupujícího přijal. Prodávající je taktéž oprávněn vrátit plnění poskytnuté kupujícím již při vrácení zboží kupujícím či jiným způsobem, pokud s tím kupující bude souhlasit a nevzniknou tím kupujícímu další náklady. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, prodávající není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu dříve, než mu kupující zboží vrátí nebo prokáže, že zboží prodávajícímu odeslal.

Nárok na úhradu škody vzniklé na zboží je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.

Do doby převzetí zboží kupujícím je prodávající oprávněn kdykoliv od kupní smlouvy odstoupit. V takovém případě vrátí prodávající kupujícímu kupní cenu bez zbytečného odkladu, a to bezhotovostně na účet určený kupujícím.

Ostatní informace

V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát – oddělení ADR
Štěpánská 15
120 00 Praha 2
Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese

http://ec.europa.eu/consumers/odr/.


V případě jakýchkoli nejasnosti neváhejte a kontaktujte nás. Vyhneme se tak případnému nedorozumění. Rádi Vám vše vysvětlíme a poradíme, jak bez problému vytvořit a odeslat Vaši objednávku.

Tým Talacko.cz